Unilever, Superdrug ve hayır kurumu Beauty Banks, Birleşik Krallık’ta hijyen yoksulluğu konusunda farkındalık yaratmak için bir kampanyada birleşti.

19’dan kaçmakinci 16 nisaninci Mayıs ayında Unilever, hijyen yoksulluğuyla mücadeleye ve vücut güvenini artırmaya yönelik bir adım olarak Superdrug’ta çevrimiçi veya mağazada satılan seçilen her iki Dove ürünü için Beauty Banks’e bir Dove ürünü bağışlamayı taahhüt ediyor.

Birleşik Krallık’taki 400’den fazla Superdrug mağazası, Unilever’in ilk fikstür dışı teşhirine ev sahipliği yapacak, kampanyanın reklamını yapacak ve alışveriş yapanları iki Dove ürünü almaya teşvik edecek. Her birimde ayrıca alışveriş yapanları, hayır kurumu ve hijyen yoksulluğu konusunda farkındalığı artırmak için yaptığı çalışmalar hakkında daha fazla bilgi sağlamak üzere Beauty Banks web sitesine yönlendiren bir QR kodu bulunacak.

Birleşik Krallık’ta hijyen yoksulluğu sorunu yaygınlığını sürdürüyor; Unilever’e göre Birleşik Krallık nüfusunun yaklaşık %20’si, 13,4 milyon kişi, 2020/21’de yoksulluk içinde yaşıyordu. Geçim krizinin maliyeti, o zamandan beri muhtemelen bu rakamı önemli ölçüde şiddetlendirdi. Yoksulluk içinde yaşayanların çoğu, benlik saygısına zarar verebilecek, zihinsel sağlıklarını ve güvenlerini olumsuz yönde etkileyebilecek deodorant, duş jeli ve diş macunu gibi temel hijyen ürünlerinden yoksun kalıyor.

Beauty Banks, gençlik merkezleri, kadın sığınma evleri, huzurevleri ve evsizler barınakları da dahil olmak üzere 600’den fazla kayıtlı hayır kurumuyla ortaklaşa Birleşik Krallık’ta hijyen yoksulluğu içinde yaşayan insanlara kişisel bakım ve hijyen ürünleri sağlıyor. 2022’de Beauty Banks, hizmetlerine yönelik talebin %80 arttığını bildirerek bu kampanyanın artan önemini vurguladı.

Beauty Banks’in Kurucu Ortağı Jo Jones şöyle diyor: “Beauty Banks ve Dove arasındaki ortaklık, ortak değerleri ve güzelliği iyilik için bir güç olarak kullanma misyonunu paylaştığımız için gerçekten özel ve heyecan verici. Dove’un güzelliğin tüm biçimlerini kutlamaya kendini adaması, onları insanların cildine ve genel sağlıklarına önem verdikleri için benzersiz bir marka haline getiriyor. İnsanların yaşamlarını olumlu yönde etkileme amacımızı paylaşırken aynı zamanda hijyen yoksulluğu konusunda farkındalığı ve amacımıza bağışları teşvik eden bir markayla çalışmak gerçek olan bir hayal.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir