İngiltere’nin en büyük parfüm perakendecisi The Perfume Shop, sektördeki gereksiz atıklarla mücadeleye yönelik daha geniş bir sürdürülebilirlik girişiminin parçası olarak ülkenin en kapsamlı parfüm şişesi geri dönüşüm hizmetinin başladığını duyurdu.

Parfüm Mağazası ilk olarak 2018’de benzeri görülmemiş parfüm şişesi geri dönüşümü ve yeniden kullanımı girişimini açıkladı. Ancak parfüm perakendecisi şimdi planı Birleşik Krallık’taki 211 mağazanın tamamını kapsayacak şekilde genişletiyor.

Tüketiciler, cam parfüm şişelerini doğru bir şekilde en iyi şekilde nasıl imha edecekleri konusunda genellikle kafa karıştırabilirler. Şema, parfüm şişelerinin geri dönüştürülmesini ve kalan koku miktarlarının doğru bir şekilde atılmasını sağlayarak müşterilerin kafa karışıklığını ve güçlüklerini ortadan kaldırıyor.

Programın bir parçası olarak, müşteriler boş parfüm şişelerini mağazadaki yeni kurulan geri dönüşüm ünitelerine bırakabilecek ve daha önce sunulan %10’luk artışla istedikleri kokuyu satın almalarında %15 indirim alacaklar.

Parfüm perakendecisi ayrıca, programda geri dönüştürülen her şişe için bir ağaç dikmek üzere Eden Ağaçlandırma Projelerine bağışta bulunacağını duyurdu.

Parfüm Mağazası, Nisan 2021’de Eden Ağaçlandırma Projeleri ile ortaklık kurduğundan beri, parfüm perakendecisi 7.282’den fazla boş şişeyi geri dönüştürdü ve yaklaşık 400.000 ağaç dikti. Geri dönüşüm planına ek olarak Parfüm Mağazası, 25’inde hem çevrimiçi hem de mağazada satılan her şişe için bir ağaç dikecek.inci Mart 2023.

The Perfume Shop Genel Müdürü Gill Smith şöyle diyor: “Şişe geri dönüşümü girişimini başlattığımızda, bu, daha önce görmediğimiz parfüm şişeleri için türünün ilk örneğiydi. Sadık müşterilerimizin boş koku şişeleriyle neler yapabileceklerini bildiklerinde hem güzel kokmalarını hem de kendilerini iyi hissetmelerini istediğimizi biliyorduk”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir