Dr.Organic, 200’den fazla ürün yelpazesi için COSMOS sertifikası aldığını gururla duyurdu ve bu ödülü alan Birleşik Krallık’ın en büyük cilt bakım markası oldu.

COSMOS sertifikasını almak için bir markanın, tüm uygulamaların katı çevresel kriterleri karşıladığından emin olmak için her bir üründe kullanılan her bir bileşenin yanı sıra markanın üretim süreçleri ve depolama tesislerinin titiz ve kapsamlı bir değerlendirmesinden geçmesi gerekir. Bunlar, su ve atık yönetimi planlarının uygulanmasını ve üretim sürecinde ağartıcı gibi zararlı kimyasalların kullanılmamasını içerir.

Ödül alan markalar genellikle ürün ambalajlarında COSMOS logosunu taşırlar. Bu, müşterilere, satın aldıkları cilt bakım ürünlerinin sürdürülebilir kaynaklı, organik içerikler içerdiği ve gezegen üzerinde minimum etkiye sahip olacak şekilde formüle edildiği konusunda gönül rahatlığı sağlar. Bu duyurunun ardından, Dr.Organic ürünleri artık yeniden tasarlanmış, geri dönüştürülmüş ambalajların üzerinde COSMOS logosunu sergileyecek.

Duyuru, müşterilerin çevresel etkilerini daha fazla dikkate aldığı bir dönemde geldi; British Beauty Council kısa süre önce tüketicilerin %90’ının güzellik ürünleri satın alırken sürdürülebilir ve etik konuların önemli olduğuna inandığını bildirdi.

Dr.Organic Marka Direktörü Victoria Harrison, duyuruya yanıt olarak şunları söyledi: “Gelişmeler bize sunuldukça ön saflarda yer almak istiyoruz ve sürdürülebilirliği iyileştirmenin yollarını aramaya devam edeceğiz, bu yüzden bu alanı izleyin . COSMOS sertifikamız, bize doğru yönde atılmış bir başka adımdır”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir