Küresel güzellik markası Avon, yeni bir görsel kimlik, yaratıcı yaklaşım ve bütünleşik bir kampanya olan ‘Gücünü Kucakla’ lansmanını duyurdu. Yenilenen marka konumlandırması, Wunderman Thompson UK ile ortaklaşa oluşturuldu ve Avon’un kadın temsilcileriyle ortaklığını ve markanın toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik çabalarını kutlayacak.

‘Gücünü Kucakla’ kampanyası, kadınların tüm potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olma hedefiyle tasarlandı. Cinsiyet eşitsizliği bu potansiyeli bastırmaya devam ediyor; BM’nin yakın tarihli bir raporuna göre, kadınların tam cinsiyet eşitliğine ve mevcut ilerleme hızına ulaşması en az 300 yıl alabilir.

Avon, 135 yılı aşkın bir süredir marka temsilcileri aracılığıyla toplumsal cinsiyet eşitliğini savundu ve kadınların güzellik topluluğuyla bağlantı kurarak finansal bağımsızlık elde etmelerine olanak sağladı. Avon’un Etki Taahhüdü ile temsilciler sattıkları her üründen en az %20 kazanarak her kadının daha iyi bir gelecek yaratmasını sağlar.

Kampanya, şahsen veya çevrimiçi olarak bağımsız temsilciler aracılığıyla sunulan ürünlerle Avon ile alışveriş yapmanın her zamankinden daha kolay olduğunu vurgulayacaktır. Yeni bir marka logosuna yer verecek olan Avon, iki yıl sonra ilk kez ITV’nin Kış Aşkı Adası’nda yayınlanan son dizisinde ekranlara geri dönecek. Kampanya sosyal medya siteleri TikTok, Instagram ve YouTube’da da yer alacak.

“Gücünüzü Kucaklayın” kampanyası, Londralı müzisyen ve beatboxer Hamzaa’nın Avon’un nemlendirici, hyaluronik çekirdekli dünyanın ilk mat ruju olan yeni Hydramatic Matte rujunu sergilerken iç gücünü nasıl bulduğunu anlatan bir makalesiyle başlıyor. Avon, Hydramatic Matte Lipstick’in şu anda markanın gelmiş geçmiş en büyük bekleme listesine sahip olduğunu ve binlerce müşterinin bir ruja sahip olmak istediğini açıkladı.

Avon’un Küresel Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Kristof Neirynck şöyle diyor: “Uzun ve şanlı bir geçmişe sahip küresel bir güzellik hareketi olan Avon’u dönüştürme hedefimiz vardı ve bunu ‘Gücünüzü Kucaklayın’ platformuyla başardık. Yenilenmiş bir görsel kimlikten, ilham verici figürleri TV reklamlarımızda, sosyal kanallarda ve broşürlerde tanıtmaya kadar, hepsi kadınların iç güçlerini nasıl fark ettiklerini gösteriyor”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir