Uzman cilt bakım markası Ameliorate, kozmetik ve güzellik endüstrisinin menopozu nasıl anladığını ve müşterilerini nasıl daha fazla destekleyebileceğini dönüştürmeyi amaçlayan GenM ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Ameliorate, ortaklık aracılığıyla kadınları daha da güçlendirmeyi ve menopoz ve deneyimin semptomlarının ciltte nasıl tezahür ettiği hakkındaki konuşmaları normalleştirmeyi amaçlıyor.

GenM, aralarında Boots, Royal Mail, Next, M&S ve Co-op’un da bulunduğu 70’in üzerinde markayla yaptığı ortaklıklarla menopoza karşı tutumları dönüştürmek için çalışıyor. Organizasyon, markaları menopozdaki müşterilere ve çalışanlara nasıl daha iyi hizmet verecekleri konusunda eğitmeyi amaçlıyor ve sonuç olarak GenM’nin “görünmez nesil” olarak adlandırdığı Birleşik Krallık’ta menopozdaki tahmini 15,5 milyon kadının sağlığını ve refahını iyileştirmek için çalışıyor.

Menopozdaki kadınların daha fazla dahil edilmesine yönelik ilerleme, önemli bir sorun olmaya devam ediyor; GenM’nin Görünmezlik Raporu, menopozdaki kadınların %90’ının markaların menopoza daha kapsayıcı olmasını dilediğini ve katılımcıların %87’sinin markalar tarafından göz ardı edildiğini hissettiklerini vurguluyor.

Gelecekte, GenM, menopozdaki müşterilere etkili ürünlere dünyanın ilk tanınabilir menopoz dostu sembolü olarak etkili bir şekilde işaret eden, ürün ambalajında ​​görüntülenecek ‘M-tick’i’ piyasaya sürüyor.

Ameliorate’in cilt bakım ürünleri yelpazesi, hayatın her aşamasında cildi desteklemeyi hedefler. Ancak marka, ciltte değişikliklere neden olabilen menopoz semptomlarını hafifletmeye ve iyileştirmeye daha fazla odaklandı. Markanın ürünlerinin ambalajlarında yakında ‘M-tick’ logosu yer alacak.

Ameliorate genel müdürü Mandy McCulloch-Robers şöyle diyor: “İşbirliğimiz, sessizce menopoz ve perimenopoz semptomları yaşayanları güçlendirebileceğimiz ve destekleyebileceğimiz anlamına geliyor. GenM Görünmezlik raporundaki kapsayıcılıkla ilgili bulgular endişe verici ve markaların her yerde menopozdaki kadınları savunma ihtiyacını gerçekten vurguluyor. Gelecekteki ortaklığımıza ve ürünlerimizde GenM’nin ‘M-tick’ini desteklemeye kararlıyız”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir