Birinci sınıf İngiliz cilt bakım markası ELEMIS, markanın sürdürülebilir iş uygulamaları nedeniyle Certified B Corporation ödülüne layık görüldü.

Sertifika, ELEMIS’in sosyal ve çevresel sürdürülebilirliğe yönelik yeni bir dizi girişimi hayata geçirmesinden iki yıldan kısa bir süre sonra gelir.

B Corporation hareketi, sürdürülebilir uygulamalar, şeffaflık ve kurumsal hesap verebilirlik için kampanyalar yürüten kar amacı gütmeyen bir ağdır. Ağ aynı zamanda bir firmanın çalışanlarının, çalışanlarının, müşterilerinin ve ulaştığı yerel toplulukların insan haklarını korumak için etik iş uygulamalarını teşvik etmeyi amaçlar.

Sertifikalı B Corp statüsü elde etmek için işletmelerin, firmanın operasyonlarının titiz ve kapsamlı bir değerlendirmesi sırasında en az 80 puan alması gerekir. 93 puan alan ELEMIS, ağın yansıttığı yüksek standartları karşıladığını kesinlikle kanıtladı.

Yanıt olarak ELEMIS, biyoçeşitlilik, kaynak kullanımı sorumluluğu, paketlemenin en aza indirilmesi ve insanların güçlendirilmesi gibi konularda ilerleme kaydetmeyi amaçlayan yeni ve kapsamlı bir sürdürülebilirlik stratejisini duyurdu.

B Lab UK İcra Direktörü Chris Turner şöyle diyor: “Elemis’in B Corp topluluğuna harika bir katkı olacağını ve sohbeti ilerletmeye devam edeceğini biliyoruz. Bu heyecan verici bir an çünkü güzellik endüstrisinde öncülük etme fırsatına sahipler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir