Doğal saç bakım markası Noughty, hayvanların refahına olan bağlılığı ve etik uygulamaları nedeniyle Leaping Bunny sertifikasını aldı.

Sertifika, hayvan testlerinin sona erdirilmesi için kampanya yürüten Cruelty Free International hayır kurumu tarafından verilir.

Noughty ayrıca hayır kurumunun misyonunu desteklemek için yeni bir girişim duyurdu; saç bakım markası, haziran sonuna kadar lovenoughty.co.uk’deki her satıştan Cruelty Free International’a 1 sterlin bağışlayacak. Bu fonlar, hayır kurumunun hayvan zulmü konusunda farkındalık yaratma girişimlerine tahsis edilecek.

Cruelty Free International, zulüm içermeyen ürünlerin giderek artan mevcudiyetine ve güzellik endüstrisinde daha fazla şeffaflığa rağmen, küresel olarak hayvanlar üzerinde test uygulamalarını sona erdirmek için önemli ilerleme gerektiğinin farkındadır.

Hayır kurumu yakın zamanda, İngiltere’nin 1998’de kozmetikte hayvanlar üzerinde deney yapma yasağını kaldırmasına karşı kampanya yürüttü. Yasak, Cruelty Free International’ın Adli İncelemesine yanıt olarak yalnızca kısmen yeniden yürürlüğe girdi ve hayır kurumu şimdi hükümeti tam bir yasak getirmeye çağırıyor.

Noughty’nin Marka Direktörü Claire Green şöyle diyor: “Noughty’de, güzelliğin asla masum hayatlar pahasına olmaması gerektiğine inanıyoruz. Cruelty Free International’ı destekleyerek, hayvanların artık kozmetikler için sancılı testlere tabi tutulmadığı bir dünya yaratma taahhüdümüzü pekiştiriyoruz”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir